Eko osiedle w Warszawie

Nasze osiedle jest stworzone z myślą o całych rodzinach, a także osobach, które lubią odpoczywać w kontakcie z naturą, a jednocześnie cenią sobie bliskość miasta z możliwością szybkiego dojazdu oraz dostępnością całej infrastruktury znajdującej się w Mrokowie. EcoBotanica to eko osiedle, które zapewni Ci nie tylko atrakcyjny dom w postaci segmentu z ogródkiem, ale pozwoli również korzystać z uroków lasu nieopodal. Osiedle jest budowane etapami. Pierwszy etap 8 segmentów jest już gotowy do zamieszkania. Istnieje możliwość zakupienia segmentu wykończonego pod klucz, z podłogami, schodami, pomalowanymi ścianami, gotowymi łazienkami i kuchnią. To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy chcesz wprowadzić się szybko, bez konieczności szukania wykonawców oraz ciągle drożejących materiałów wykończeniowych, co wiąże się z samodzielnym wykańczaniem mieszkania-segmentu.

Zielona architektura

Tworząc ecoBotanicę, szczególną uwagę poświęciliśmy zieleni. Kiedy wiosną przyroda budzi się do życia, wszystko wokół zaczyna się zielenić, a obserwacja tego z okien segmentów jest niebywałym doświadczeniem. Łąki, sąsiadujące z niewielkim lasem, okoliczne krzewy to naturalna zielona architektura, która uspokaja i doskonale wpisuje się w ten niepowtarzalny klimat i urok wiejskiej sielanki.

Oprócz tego w mieszkaniach zastosowano różnego rodzaju systemy zwiększające komfort użytkowania i zmniejszające zużycie energii elektrycznej i cieplnej. To pompy ciepła uniezależniające mieszkańców od dopływu gazu, rekuperacja czyli wentylacja z odzyskiem ciepła, oszczędzająca energię cieplną o 30%, a także oczyszczająca powietrze z pyłów, grzybów bakterii i wirusów.

Przestrzeń

Przestrzeń to nasza myśl przewodnia całego projektu kameralnego osiedla „eco Botanica”. Po pierwsze duża działka 7.800 m2 , na której usytuowano 8 domów rozłożonych po obu stronach ulicy Botanicznej, biegnącej przez środek kameralnego osiedla. To przemyślane rozplanowanie przestrzeni nie sprawia wrażenia ciasnoty. Wręcz przeciwnie odnosi się wrażenie „oddechu” pomiędzy budynkami, większej przestrzeni , przez co uzyskuje się wrażenie niezależności, a jednocześnie wszystkie domy razem, w zamkniętym terenie podkreślają integrację i znaczenie wspólnoty mieszkańców. Oznacza to dużo przestrzeni dla rodzin, integrację i wspólne zabawy dzieci.
łąka w górach
nowoczesny salon

Funkcjonalność

Zaprojektowane przez cenioną pracownię architektoniczną Damiana Cyryla Kotwickiego przestronne apartamenty dają szerokie możliwości organizacji przestrzeni. Wasz apartament będzie miał taki rozkład, jaki sobie wymarzyliście. Po prostu mieszkajcie tak jak lubicie. Poddasze możecie wzbogacić o 2 kolejne pokoje mieszkalne z łazienką. A może chcecie mieć salę do ćwiczeń fitness? Lubicie grać w bilard, potrzebujecie przestrzeni do swojego relaksu albo potrzebna jest wam przestrzeń biurowa? Na pewno na wysokim , dobrze doświetlonym i dobrze izolowanym poddaszu znajdziecie miejsce na realizację waszych pomysłów.

Zieleń zachwyci…

Szczególną uwagę poświęciliśmy też zieleni, kiedy wiosną przyroda budzi się do życia, wszystko wokół zaczyna się zielenić. Łąki, sąsiadujący niewielki las, okoliczne krzewy. Wasze ogrody zaprojektowane przez architekta krajobrazu ( oferujemy pomoc w tym zakresie) lub przez was samych, doskonale wkomponują się w ten niepowtarzalny klimat i urok wiejskiej sielanki.

zielone rośliny
rzut mieszkania

Najlepsze rozkłady

Architekci z pracowni Damiana Cyryla Kotwickiego projektowali tak, jakby sami mieli zamieszkać w tych apartamentach. Stąd nie ma tu rozwiązań, które sprawdzają się jedynie na papierze, a tylko takie, które docenia się w codziennym życiu. Apartamenty zaprojektowaliśmy z myślą o rodzinach. Proponowane rozkłady są optymalne, przestronne , słoneczne. Dodatkowa przestrzeń poddasza podnosi atrakcyjność inwestycji. Wasza przestrzeń życiowa została powiększona o powierzchnię ogrodu to daje poczucie jakbyśmy mieszkali we własnym domu.